ENTER&TUNING :: Auto-tuning web & Auto-sports :: E-mail: rayne8@seznam.cz ::

Anketa

Partneři

Získejte více návštěvníků a hodnocení svého webu!!!

Služby

www.weblight.czAnkety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web

Statusy

TOPlistDostupnost podle Monitoring-serverů.cz

AUTO-TUNING

Už jste si je pořídili? Nebo používáte staré halogenní osvětlení?
Tento članek je věnován právě xenonovému osvětlení.
Něco o xenonech.
HID xenony - přestavbové sady slouží k vyjímání stávajícího halogenového osvětlení za xenonové výbojky. Není potřeba žádných zásahů do originálních světlometů, ani elektroinstalaci vozidla. Xenonové výbojky mají stejné patice pro uchycení ve světlech jako originální halogenové žárovky, při montáži se tedy jen vymění kus za kus.Namontování xenonů není žádný problém a zvládne to prakticky každý.

Výhody,nevýhody oproti běžnému osvětlení:

+ Xenony mají více jak 3x vyšší svítivost při nižším příkonu

+ Xenony mají asi 10x delší životnost

+ Xenony mají brilantní bílou barvu světla

- Vyšší cena
Tak po delší době nový článek nebo spíše video o úpravě Škody Rapid.Opravdu povedená úprava!|31.7.2007|

Nitro Oxide Systems - NOS ?

Výkon motoru lze zvyšovat různě. Jednou z nejlevnějších možností je vstřikování oxidu dusného do sacího potrubí benzinových motorů. Funguje pod přezdívkou "rajský plyn" jako účinné anestetikum ve zdravotnictví. Používá se také jako hnací plyn do šlehačkových bombiček. Nově se o něj zajímá protidrogová centrála v souvislosti s jeho nelegální distribucí a užíváním na tanečních party. Kromě všech výše jmenovaných účinků však slouží oxid dusný také k podstatnému nárůstu výkonu zážehového motoru.

 Tuning:

   V podstatě se dá říci, že základem je tlaková láhev s plynem, tlakové potrubí solenoidy a vstřikovač. V Česku se ve většině případů používá tzv. mokrý systém, při kterém se vstřikuje plyn i palivo naráz, a to do sacího systému před klapku. V zámoří však existuje i tzv. suché provedení, kdy se plyn vstřikuje ještě před čidlo snímající množství nasávaného vzduchu a řídicí jednotka pak poručí větší dávku benzinu.

Hrozí však, že se do válce omylem dostane příliš chudá směs a propálí se písty. Proto se v našich podmínkách používají pouze mokré systémy. Tlaková nádoba bývá umístěna v zavazadlovém prostoru, nebo na zadní sedačce a plyn se napouští do systému otevřením ventilu na lahvi jen v případě že se jej chystáte použít. Jinak není systém pod tlakem. Podobné je to s "oživením" ovládacích solenoidů. Proti závodům dragsterů se používá maličko jiný způsob aktivace samotného vstřikování plynu do systému. První podmínkou je již zmiňované zapojení ovládacích solenoidů, druhá zůstává stejná jako u dragsterů, tedy plné otevření klapek a třetí podmínkou je stisknutí dalšího spínače, který bývá umístěn na volantu. Třetí podmínka má zabránit samovolnému spuštění při každém plném sešlápnutí pedálu plynu. V případě zařazeného prvního rychlostního stupně se totiž začnou protáčet hnaná kola a využití výkonu není efektivní.

 Životnost:

Určitě se teď ptáte, jak je to s životností takového motoru. V první řadě je nutné si uvědomit, že více než nárůst výkonu motoru a jeho komponenty zatěžuje enormní uvolnění tepelné energie. Proto se doporučuje vstřikovat plyn maximálně po dobu 3 až 5 sekund. I to ovšem stačí na pořádné zrychlení! Důležité je, aby se nepoškodily kluzné plochy pístů a bloku motoru apod. Motor v sériovém provedení je dimenzován s určitou rezervou, a proto mu nárůst výkonu v rozumné míře neuškodí. Pokud byste ale chtěli jeho odolnost vůči přidaným koním přece jen zvýšit, pak byste se měli zaměřit na kované písty, které lépe odolávají propálení, zesílený klikový hřídel a ojnice. V případě extrémního přístupu se příprava motoru rovná jeho přestavbě pro závodní účely.

Kam sním:

Systém NOS lze aplikovat prakticky do každého zážehového motoru. U dieselů se jako podobné afrodiziakum používá propan.

A co Škodovka:

Například u Škody Felicia bez problémů vykouzlíte ze čtyřiceti kilowattů šedesát bez nutnosti jakéhokoli dalšího zásahu. Při potřebě dalšího zvyšování výkonu však již přicházejí ke slovu právě kované písty a další, víceméně speciální závodní komponenty. Obecně vzato, například z dvoulitrového motoru je možné přidat vstřikování rajského plynu 35 až 70 % výkonu

ZDROJ: Pirate-hill.estranky.cz
|16.7.2007|


Driftování je velmi adrenalinový sport co se týče aut. Základem driftování je auto s pohonem zadních kol (FR , RR , MR -tyto názvy popíši na konci tohoto článku-) nebo také čtyřkolky 4x4 (4WD). Driftování je vlastně projetí zatáčky smykem, kdy vás předjíždějí zadní kola. nejlepší je drifovat s autem, které má poho zadních kol. Nejlepší je auto o váze do 1700kg (před odlehčením) a s výkonem nad 110Kw/150Hp a silnější. Pro co nejstabilnější je také dobré používat samosvorný diferenciál (otázka několika tis kč)

Druhy driftů:

- Drift s ruční brzdou - jedná se o začátečnickou techniku, kdy řidič rychlým a pevným zatažením přenese většinu brzdné síly dozadu a zadní kola to dříve nebo později nevydrží. Řidič potom drift ovládá pomocí plynového pedálu a volantu.

- Setrvačný drift - provádí se ve vysoké rychlosti. Řidič sundá nohu z plynu, aby změnil rozdělení hmotnosti a vyvolal lehkou přetáčivost. Následně vyrovnává rychlými pohyby volantem a prací s plynovým pedálem. Jedná se o nejtradičnější metodu driftingu, která však v poslední době ztrácí na oblíbenosti.

- Kačírkový drift: Tato technika prodlužuje vzdálenost na jakou lze driftovat, a dokáže spojit průjezd dvěma po sobě jdoucími zatáčkami. Když driftu dochází šťáva, vyjede řidič vnější zadní pneumatikou z asfaltu do kačírku u trati. Majitelé okruhu tuto techniku nemají rádi.

- Kyvadlový drift: Řidič zhoupne auto směrem k vnější částí blížící se zatáčky. Pak ho za pomoci kyvadlového efektu hodí do smyku a dosáhne požadovaného úhlu. Na mokru tuto techniku zvládne každý. Většina jezdců D1 kombinuje drifty "když se řidič blíží k zatáčce, zatočí volantem na pikovteřinu na opačnou stranu. Následně otočí volantem směrem do zatáčky a za pomocí spojkového kopu přenese veškerou váhu na jednu stranu auta. To přiměje jeho zadek opustit stopu"

- Spojkový kop: Jedná se o drift, kdy auto nesníží rychlost. Tento manévr (kvílení a kouř od pneumatik) jsou velmi oceńováni soudci. Technika: Sešlápne se spojka pod plynem a pak se opět uvolní. Náhlý příval výkonu protočí zadní kola. Při nájezdu do zatáčky je třeba lehce pootočit volantem, lehce sešlápnout spojku, zároveň zatlačit na plyn, vytočit motor a následně spojku uvolnit.Vše se musí odehrát během jedné vteřiny, jinak se motor přetočí Opakem spojkového kopu je podřazovací kop - při nájezdu do zatáčky se sníží otáčky podřazením a po uvolnění spojky dojde k prudkému zpomalení zadních kol, která se utrhnou. Obě techniky jsou velmi necitlivé k pneumatikám a motoru.

Základem přípravy auta je vyvážení a odlehčení, (někdy není ani potřeba). Nejčastěji se zbavujeme zbytečností: Zadní sedadla, koberce z podlahy, zmenšení objemu nádrže, zbavit se nádrží na odstřikovače, také při drifování je nám zbytečné elektrické stahování oken,či střešního okna, rezerva či hever jsou také zbytečné (na okruhu) také nepotřebujeme žádný audio systém i z důvodu že by při driftu nebyl slyšet :) jedinné kdy se kyla nabírají je při zpevnění rámu "Áčko", tento rám se dává do prostoru za zadníma sedadlama od střechy (ta se musí také řádně zpevnit) k podvozku - s takto upraveným autem už se můžeme účastnit např Bohemia relli.

Vyvážení auta je také důležité. Přední a zadní náprava by měla mít hodnoty 50% a 50%, jestiže by tyto hodnoty byli u auta FR. Např. na přední nápravu 75% a na zadní 25%, tak auto se velice snadno dostane do driftu(smiku), ale řidič auto velmi těžko zvládne udržet v driftu a tak projet čistě.

FF - motor vpředu a s pohonem přeních kol

FR - motor vpředu a s pohon zadních kol

RR - motor vzadu a s pohonem zadních kol

MR - motor na zadní nápravě a pohon zadních kol (jelikož je motor nad nápravou tento druh aut má vzadu kurf což je víhodou,ale přístup k motoru je horší)

4WD - motor v předu a pohon všech čtyř kol


VIDEO S DRIFTOVÁNÍM:
 

|15.7.2007|

 Jedna zábavná tipovačka ....    
Vybral jsem jedno krásný ojetý autíčko a vy se pokuste odhadnou kolik pěnez za něj chtějí v bazaru...

Do provozu:    6.9.2003
Tachometr:    10 400 Km
Objem motoru:    1 994 cm3
Palivo:    benzín
STK:    10/2008
Karoserie:    sedan /4
Převodovka:    automat , 5 stup.
Výkon:    165 kW (224 k)
Barva:    modrá metalíza
Výbava:
ABS, airbag řidiče a spolujezdce, autom. převodovka, autorádio, CD měnič, CD přehrávač, dálkově ovládané centrální zamykání, el. ovládání bočních oken, el. ovládání zrcátek, imobilizér, inteligentní pohon všech kol, klimatizace mechanická, kola z lehkých slitin, nastavitelný volant, posilovač řízení, střešní okno, tempomat, tónovaná skla, vyhřívaná sedadla, vyhřívaná zrcátka

|10.7.2007|
Sice autosalon v Brněskončil ,ale vy si ho připomenete na timto videu.Že jste tam nebyli??..Ja jsem tam taky nebyl a proto se rád na toto video podívám ;-) ....


|10.7.2007|

Tuning Party 7.7.2007

Tuning Party v Aquaparku v Klášterci nad Ohří

Letos po druhé máte možnost zažít unikátní spojení 3 faktorů: tuning
párty
,taneční hudby letos z oblasti trance a prostředí Aquaparku s nejdelším
tobogánem v ČR.To vše v unikátní datum: 7.7.07. Mediálním partnerem akce je
danceradio.cz a dancemania.cz.

Registrace tuningových aut na místě a plavky s sebou ! trance DJs: Thomas
Coastline, Jean Luc, G-or-G, Andrew75 a Rain.

více info:
http://tuningshow.dja75.cz


|30.6.2007|

MEDIÁLNÍM PARTNEREM JE RÁDIO: DANCE RADIO

Tuning Show Klášterec nad Ohøí 07.07.2007 - super tuning v super auqaparku za podpory danceradia.cz

 

Tuning party 2007

HRADEC KRÁLOVÉ
  Již šestý ročník mezinárodního tuningového mega srazu Tuning party 2007 se uskuteční     termínu od 22. 6. 2007 do 24. 6. 2007 na letišti v Hradci Králové. Otevření areálu pro účastníky bude ve 12.00 hodin a to všechny tři vjezdy do areálu.
Ceny vstupného:
plné vstupné od pátku do neděle - 300 Kč  = 1 osoba
vjezd na hlavní plochy - 100 Kč = 1 vozidlo
děti do 15let - 100 Kč = 1 dítě
děti od 0 do 6 let - vstup zdarma
ZTP s doprovodem - vstup zdarma

RODINNÉ VSTUPNÉ - platí v sobotu 23. 6. 2007:
1 dospělý + 1 nebo 2 děti do 15 let vstupné - 300 Kč (tzn. děti zdarma)
2 dospělí + 1 nebo 2 děti do 15 let vstupné - 600 Kč (tzn. děti zdarma)


|23.6.2007|

 !!POZOR!! Tuning akce  15.6 - 13.10 2007


Tuning sraz Milovice VII

Datum konání: 15. - 17. 6. 2007
Místo konání: Milovice (u Nymburka)
Kontakt: www.tuningsrazy.cz

VI. Tuning, Styling & Hifi Plasy

Datum konání: 16. 6. 2007
Místo konání: Letiště Plasy, okres Plzeň - sever
Kontakt: www.bravetuning.cz

Tuning party 2007

Datum: 22. - 24. 6. 2007
Místo konání: Letiště v Hradci Králové
Kontakt: www.tuningparty.cz

JH Sprint&Tuning IV

Datum konání: 29. 6. - 1. 7. 2007
Místo konání: letiště Jindřichův Hradec
Kontakt: www.tuning.j-hradec.cz, tel.: 724 279 526, 608 220 580, 774 032 304

Tuning Auto Show Slušovice 4.

Datum konání: 20. - 22. 7. 2007
Místo konání: Dostihový areál Slušovice u Zlína
Kontakt: www.tuning-sport.cz
Tel.: 604 230 768

Tuning Extreme Show - Příbram 5.

Datum konání: 10. - 12. 8. 2007
Místo konání: Letiště - Dlouhá Lhota u Příbrami
Kontakt: www.tuning-sport.cz
tel.: 604 230 768

4. Podborský Auto-hifi Tuning sraz

Datum: 18. 8. 2007
Místo: Machov - okr. Náchod
Kontakt: www.tuningsrazy.cz
tel.: 737 807 866, 603 360 971

Mimoňské války 12.

Datum konání: 24. - 26. 8. 2007
Místo konání: Letiště Hradčany u Mimoně
Kontakt: www.mimonskevalky.cz/

Tuning Show Blatná 3.

Setkání příznivců tuningu, sprinty 400 m
Datum konání:
7. - 9. 9. 2007
Místo konání: Letiště Tchořovice u Blatné
Kontakt: www.tuning-sport.cz/
Tel.: 604 230 768

Tuning Motor Show Kopřivnice

Datum konání: 8. 9. 2007
Místo konání: Polygon Tatra Kopřivnice
Kontakt: tel.: 483 385 146

Relax Meeting 2 - 2007

Datum konání: 14. 9. - 16. 9. 2007
Místo konání: Kemp KONOPÁČ u Heřmanova Městce
Kontakt: www.relaxmeeting.cz

Tuning Motor Party Vyškov 7.

Setkání příznivců tuningu, sprint 400 m
Datum konání:
21. - 23. 9. 2007
Místo konání: Letiště Vyškov u Brna
Kontakt: www.tuning-sport.cz/
Tel.: 604 230 768

High Speed Meeting 5.

Datum konání: 6. 10. 2007
Místo konání: Letiště Hradčany u Mimoně
Kontakt: www.mimonskevalky.cz/

Tuning sraz Milovice VIII

Datum konání: 13. 10. 2007
Místo konání: Milovice (u Nynburka)
Kontakt: www.tuningsrazy.cz     
      

Posledni komentare
07.06.2012 20:32:53: Windsurfing with @cmoquin_879 szkola windsurfingu
1  
2  
3